У Японіі з'елі васьмінога-прадказальніка Рабьё

03/07/2018 - 10:01

Японскага васьмінога Рабьё (Rabiot), які прадказваў вынікі футбольных матчаў, забілі і прадалі на рынку разам з іншымі морапрадуктамі. Адразу ж пасля гэтага зборная Японіі прайграла камандзе Бельгіі ў 1/8 фіналу чэмпіяната свету па футболе.

Рабьё, названы ў гонар паўабаронцы "Пары Сен-Жэрмен" Адрыяна Рабьё, тройчы дакладна прадказаў вынікі зборнай Японіі на чэмпіянаце свету па футболе. Перад матчамі малюска саджалі ў невялікі круглы басейн са сцяжком Японіі, сцяжком праціўніка і надпісам "нічыя", а пасля глядзелі, у які бок ён папаўзе.

Рабьё не памыліўся ні разу: ён прадказаў перамогу Японіі над Калумбіяй, нічыю ў матчы з Сенегалам і паразу ад Польшчы. Нягледзячы на ​​дакладнасць прагнозаў, уладальнік васьмінога, рыбак Кісуа Абэ, вырашыў не чакаць заканчэння чэмпіяната. Пасля трэцяга прадказання ён размаляваў малюска і прадаў яго на рынку разам з іншымі морапрадуктамі.

Пасля гэтага Японія ў драматычным паядынку прайграла камандзе Бельгіі. Японцы да сярэдзіны другога тайма вялі 2:0, але ў выніку саступіў 2:3, прапусціўшы трэці мяч на 94-й хвіліне матчу.

Бельгія ў ¼ фіналу згуляе супраць Бразіліі, якая перайграла Мексіку 2:0.